Ambasadory se staly známé sportovní osobnosti, které se zapojí do olympijských akcí a budou se podílet na olympijském dění. Jedním z nich je populární volejbalista a hráč klubu ČEZ Karlovarsko, mistr Francie a dvojnásobný mistr ČR, dnes manažer volejbalového klubu Ondřej Hudeček.

Ten se na počátku týdne vypravil na besedu do Základní školy v Sokolově, ulice Boženy Němcové. Šedesátce žáků vyprávěl o své kariéře a představil při té příležitosti olympiádu dětí a mládeže, kterou kraj bude hostit v její zimní verzi poprvé v historii, a to ve dnech 19. – 24. ledna 2020.

„Mezi žáky hned našel spřízněné duše, protože se na olympiádu chystají i sportovci této školy, konkrétně v disciplínách krasobruslení a alpské lyžování. Nouze nebyla o dotazy dětí, které se zajímaly o to, jak se Ondřej dostal k volejbalu, v kterých klubech hrál, jak skloubil sport a kamarády i v čem spočívá jeho současná práce manažera klubu,“ přiblížila besedu s Hudečkem mluvčí kraje Jana Pavlíková.

Nechyběla ani soutěž, ve které žáci získali od olympijského promo týmu vstupenky na zahajovací ceremoniál olympiády, odznaky a náramky. Napilno měl olympijský maskot, veverka Čiperka, jež pózovala při společném focení.

Další beseda se uskuteční v Ostrově ve středu 20. listopadu a hostem, který navštíví ZŠ Masarykova, se stane běžkyně na lyžích Petra Nováková.

Děti z mateřinky zavítaly do Hornického muzea.
Děti z mateřinky zavítaly do Hornického muzea