Na zbytečné papírování si stěžují sokolovské maminky, které chtějí využít mateřskou školu i během letních prázdnin. „Tento rok si musím vyzvednout formulář ve školce, kam chci dítě dočasně umístit. Ten pak nechat potvrdit ve své školce a pak ho zase odnést do té druhé školky. Strávím tím tři dny. Ale zarážející je, že si formulář musím vyzvednout jen hodinu ve dvou dnech v měsíci květnu. Když to nestihnu, mám smůlu. Přitom jde o formulář, který by mohl ležet ve školách na chodbě,“ uvedla Michaela Balatková ze Sokolova.
„Snažíme se maminkám vše usnadnit. Samy si mohou vybrat školku, do které budou chtít své dítě umístit. Dříve nám rodiče nahlásili děti a my je pak umístili do školek. Rodiče tak teď nebudou muset hledat, ve které školce jejich dítě leží,“ vysvětlila potvrzení formuláře ředitelka sokolovské mateřské školy v ulici Kosmonautů Andrea Garhoferová. Ta bude společně s ředitelkou mateřské školy v ulici Vrchlického Danou Chvojkovou čekat po pracovní době od 16 do 17 hodin na rodiče, kteří budou potřebovat umístit v létě své dítě do školky.
Rodiče, kteří si ale formulář nestihnou vyzvednout včas, se nemusí bát, že by se v létě neměl kdo o jejich dítě postarat. „Těm, kteří si formulář nestihnou v daném termínu vyzvednout, vyjdeme vstříc. Myslím si ale, že by to rodiče měli stihnout,“ uvedla Garhoferová.
„Rodiče, kteří to nestihnou včas, by měli poprosit ředitelky školek a ty jim určitě pomohou,“ tvrdí i starosta Sokolova Karel Jakobec. Podle něj se ale situace v letních měsících zlepšila. „Budou otevřené dvě školky. Dříve byla otevřená jen jedna a nikdy nebyla naplněná. Takový zájem o umístění dětí do školky v létě nebyl,“ řekl starosta Sokolova.
Předejít kritice ze strany rodičů kvůli uzavření mateřských škol v době letních prázdnin se letos rozhodli v Kraslicích. Rodiče si stěžovali na to, že pokud jsou uzavřené všechny školky, nemají děti kam dát. Všechny mateřinky se tak zapojily do ankety, ve které se školky rodičů dotazují na vhodný termín a zda s uzavřením souhlasí. Výsledky ankety již projednala rada města. Školky budou zavřené od 23. července do 3. srpna.