Pro velký zájem veřejnosti o sportovní plácky ve městě se rozhodlo vedení sokolovské radnice otevřít brány svých škol. Tamní zrekonstruovaná hřiště či běžecké dráhy tak může využít široká veřejnost. Město si však svůj majetek hodlá ohlídat. Na sportovní plácky proto vyslalo správce hřišť. Ti mají ohlídat nejen případné vandaly, ale zároveň jsou připraveni půjčit sportovní náčiní.

„Vedení města Sokolova ve spolupráci s městskou policií zřídilo pro veřejnost službu odpoledních správců školních sportovních hřišť u základních škol v ulicích Křižíkova a Švabinského. Hřiště mohou díky tomu být otevřena pro veřejnost, pro děti i dospělé, ve všední dny od 16 hodin a o víkendech od 14 hodin do setmění, a to do konce října," řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Správci placení z vládního programu aktivní politiky zaměstnanosti také půjčují zájemcům sportovní náčiní, jako jsou míče pro různé sporty a podobně. Běžcům jsou k dispozici tartanové dráhy. Na hřiště u sportovní haly v ulici Jednoty je možné si dohodnout vstup na Sokolovských technických službách Sotes.
V současnosti pro město pracuje pětice správců hřišť, celkem to letos bude osm správců. „Snažíme se při podobných projektech města dát lidem práci," dodal Picka.

„Lidem v Sokolově podobná místa chyběla. Na dokončených sportovištích je totiž neustále plno. Otevření školních hřišť je dobrý nápad," říká jeden ze sportujících Petr Hajský.
Díky dotacím město zrekonstruovalo či nově postavilo řadu z nich. Ta jsou stále plná sportovců. Zrekonstruovaná jsou všechna sportoviště včetně školních hřišť v umělé trávě. V podstatě zbývají některé plácky na Michalu, které časem do plánu oprav vedení města slíbilo zařadit.