Před komunálními volbami zastupitelé dali zelenou první etapě, která vyjde na zhruba třicet milionů korun. Kompletní dostavba počítá s investicí až sto milionů.

Krasličtí zastupitelé odsouhlasili zahájení první etapy, díky které se škola dočká učeben pro výtvarnou a hudební výchovu. Ty dodavatelská firma staví coby přístavbu nad spojovacím pavilonem. Původně radnice počítala s investicí kolem dvaceti milionů. Práce na první etapě se ale kvůli technologické náročnosti prodraží o deset milionů. Starosta města Roman Kotilínek připustil, že to radnici přineslo problémy při sestavování rozpočtu na příští rok. „Nicméně si s vyšší finanční náročností poradíme. A nebude to na úkor jiných plánovaných investic,“ řekl Kotilínek.

Dostavba školy je podle jeho slov už léta prioritou, avšak na spuštění projektu město nemělo peníze.

I tentokrát zastupitelé zvažovali, že první etapu zahájí až v případě přiklepnutí případné dotace. Nakonec ale na ni nečekali. „Nyní dokončíme první etapu. Následující tři už ale bez dotace, tedy jen z vlastních prostředků, spustit nepůjde,“ dodal Kotilínek.

Ředitel základní školy Josef Vlček se těší, až se škole kapacitně uleví. „Tehdy před lety byl postaven spojovací pavilon k jídelně, který měl sloužit jen jako technické zázemí. Museli jsme tam ale postupem let vybudovat provizorní učebny,“ poukázal. Škole v současné době chybí především odborné učebny. I učitelé by si zasloužili nové prostory. Po ukončení první etapy by na řadě měla být výstavba zbrusu nového pavilonu se školními třídami, nakonec se plánuje vybudování tělocvičny a také školního hřiště v blízkosti školy.

Kraslice během posledních let postupně zainvestovaly desítky milionů i do své základní školy v Havlíčkově ulici, která se stala dominantou tamní čtvrti. Radnice postupně opravuje i školy mateřské včetně jejich zahrad.

Kraslice zahájily první etapu dostavby ZŠ Dukelská.