„V letošním roce posíláme na investice a opravy do našich škol 28,3 milionu korun. Platí přitom to samé, co vloni. Ředitelé těchto zařízení si sami určují vždy jednu prioritu, kterou my považujeme takzvaně za nedotknutelnou. Oni tak vědí, že věc, kterou potřebují nutně opravit, je v tom plánu oprav a investic na prvním místě a udělá se,“ potvrdil místostarosta Sokolova Jan Picka.

Vloni se proinvestovalo méně, protože se na některé akce nedostalo. Na opravy šlo tehdy 15 milionů a na investice milionů sedm.

„Nevyšly nám tehdy čtyři velké akce, protože se nepřihlásily firmy, které by je zhotovily,“ upřesnila vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Klepáčková.

Letos proto úředníci radnice začali vypisovat výběrová řízení již na počátku roku. A to i přesto, že jde o akce, které přijdou na řadu až o letních prázdninách. Město chtělo předejít tomu, že v létě budou mít firmy jiné zakázky od jiných zadavatelů.

„Nad rámec e-zak ještě oslovujeme firmy, se kterými má město dobré zkušenosti. Jde o to, aby si všimly, že tam ty zakázky máme, a popřípadě se přihlásily do výběrových řízení,“ dodal Picka. (e-zak je elektronický nástroj, kde se může každý seznámit s informacemi o vypisovaných zadávacích řízeních.)

Ve školkách plánují letos investovat například 1,14 milionu do prádelny a sušárny, další mateřinka chce opravit elektroinstalaci za 1,6 milionu, MŠ Kosmonautů potřebuje opravit střechu za 1,25 milionu korun a MŠ Alšova chce investovat do kuchyně 2,32 milionu. U základních škol je to například milion do střechy nebo do tělocvičny a dalších sportovních zázemí.