Celý den budou v úterý zavřené základní a střední školy na Sokolovsku. Většina z nich se totiž připojuje ke stávce kantorů. Zavřené budou i školní družiny. Na to se musí připravit hlavně rodiče.

„Naše škola se ke stávce připojí. Učitelé mi donesli seznam, na kterém s protestem souhlasí. Celé úterý tak bude škola zavřená, a to včetně družiny. Fungovat bude jen školní jídelna,“ potvrdil ředitel Základní školy Horní Slavkov v Nádražní ulici Karel Bernard. Podle něj se už zbytečně dlouho jen hovořilo, a je třeba začít konečně něco dělat. A nejde prý jen o peníze na platy, ale i o finance na nové, moderní vybavení škol.
„Naše rozhodnutí donesu starostce města a samozřejmě vyrozumíme i rodiče dětí,“ dodal Bernard. Žáci se na den volna podle něj těší a už dopředu se ptali, zda se slavkovští učitelé ke stávce připojí.

K protestu se přihlásí také Základní škola v Lokti. „Učitelé se sešli a oznámili mi, že také oni do stávky vstupují. Nyní je mojí povinností to oznámit zřizovateli a rodičům. Těm navíc vysvětlíme konkrétní důvody. Tady bych ráda upozornila, že zdaleka nejde jen o platy,“ prohlásila ředitelka Základní školy v Lokti Gerta Míková.

Na den volna se díky stávce učitelů mohou těšit i žáci Základní školy v ulici Boženy Němcové v Sokolově. „Ke stávkujícím učitelům se připojíme. Zavřená bude škola, jídelna i družina,“ uvedla zástupkyně ředitele Adéla Kailová. V dalších školách, například Základní škole v ulici Školní v Horním Slavkově, Základní škole v Kynšperku nad Ohří či Gymnáziu v Sokolově, zatím ještě čekají, jak se situace vyvine, a podle toho se pak zachovají.

Ke stávkujícím se naopak nepřidá Základní škola ve Vintířově.
„Peníze dostáváme nejen od ministerstva, ale také od obce. A ta nás dotuje poměrně velkou částkou,“ sdělila ředitelka školy Marcela Kokešová. „Že se do stávky nezapojíme, však neznamená, že bychom s postoji ostatních nesouhlasili,“ dodala.