Výběrové řízení na firmu, která ve městě provede zateplování některých základních škol a domu dětí a mládeže, již vyhlásila sokolovská radnice. „Výsledek by měl být znám do několika týdnů,“ uvedl sokolovský místostarosta Jaromír Dvořák.

Rekordní dotaci šedesát šest milionů korun získal Sokolov z nového operačního programu Evropské unie a Státního fondu životního prostředí. Dotace pokryje více než osmdesát procent investičních nákladů v celkové výši osmdesát jeden milion korun vynaložených do snížení tepelných ztrát. Výměny oken, zateplení střech a fasád na budovách se týkají základních škol v Běžecké a Křižíkově ulici, mateřské školy v ulici Kosmonautů. Podle Dvořáka se jedná o historicky největší investici do oprav škol.

Na podobnou akci se chystá i město Březová.
„Čeká nás výměna střechy, oken a zateplení budovy. Celkem se jedná o investiční akci za třicet milionů korun. Část nákladů pokryje dotace,“ uvedl březovský starosta Miroslav Bouda. „V průběhu prázdnin jsme provedli přípravné práce na zahájení stavby. Dobu prázdnin jsme také využili na úpravy vnitřků, jako například malování a další potřebné opravy,“ doplnil Bouda.