Stěhování prvního stupně základní školy, která sídlí ve více než sto let staré budově v ulici Dukelských hrdinů, připravuje město Chodov. Náhradní prostory zatím ještě nemá. Vzniknout by ale mohly jako přístavba druhého stupně v ulici Komenského.

„Stará budova je v zátopovém území a navíc se dlouhou dobu neopravovala. Nyní by její rekonstrukce vyšla asi na dvacet milionů korun,“ odhaduje starosta Chodova Josef Hora. „Dalším nedostatkem je samotné umístění školy. V těsné blízkosti se totiž nachází velice frekventovaná křižovatka,“ argumentuje Hora.

Případné stěhování schvaluje i vedení školy. „My se na to dokonce velice těšíme. Mít pohromadě oba stupně bude mít řadu výhod,“ reagovala zástupkyně ředitelky I. základní školy Jaroslava Chmelenská. „Dobré to jistě bude po provozní stránce, teď jsme od sebe totiž příliš daleko,“ doplnila Chmelenská s tím, že přemístění tříd ze staré školy určitě ocení i sami žáci. „V létě kolikrát nemůžeme ani otevřít okna, jaký je z ulice hluk.Provoz je tady opravdu rušný,“ podotkla.

A jaký osud školu v ulici Dukelských hrdinů čeká? V úvahu připadá několik variant. „Je tu například návrh na vytvoření knihovny nebo nějakých volnočasových aktivit. Možná dojde i na zbourání. Se školou se tady už ale nepočítá,“ konstatoval starosta.