Silničáři na Sokolovsku jsou na letošní zimu připraveni. Zimní údržba začala 1. listopadu, a technické služby tak už mají pohotovost.


„Pohotovost budeme mít, ale ne v plném rozsahu,“ uvedl ředitel Sotesu Pavel Dlouhý. Podle něj stojí každá pohotovost peníze. „Budeme mít k dispozici vozy, ale ne v plném počtu. Zatím to bude stačit a počasí budeme hlídat. Když budeme z předpovědi vědět, že bude sněžit, zvýšíme počet aut. Záleží opravdu na předpovědi počasí,“ tvrdí Dlouhý.


Také v Horním Slavkově budou technické služby operativně vyhlašovat zimní pohotovost podle počasí. „Záleží na vývoji počasí. V současné době to není nijak dramatické. V případě potřeby vyjedeme,“ uvedl ředitel hornoslavkovských technických služeb Antonín Horn. „Na zimu jsme připraveni. Soli máme dostatek z minulého roku. Dokoupili jsme řádově jen jednu třetinu celkového množství,“ řekl Horn.


Nařízením Karlovarského kraje byly i pro letošek vymezeny úseky, kde se pro malý provoz zimní údržba dělat nebude. „V Sokolově je takových míst málo. Jedná se o bezvýznamné chodníčky či garážové plochy,“ doplnil Dlouhý.


Podle předpovědi počasí by výraznější změna měla přijít koncem týdne a o víkendu, kdy oblačnosti i srážek přibude. Víkend i počátek příštího týdne by měly být podle meteorologů většinou oblačné, s občasným deštěm a přeháňkami. Na horách lze čekat sněhovou nadílku.