„Naším cílem bylo od počátku vytvořit podmínky k zajištění komplexních služeb pro naše pacienty. Tedy jak v oblasti intenzivní péče, tak v navazujících segmentech, jako je dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče, nebo domácí umělá plicní ventilace,“ uvedla Vaculíková. Stejným směrem proto míří i letošní investice firmy.

„Celkem 77 milionů korun z nich je určeno na výstavbu oddělení DIOP a NIP (dlouhodobé intenzivní péče a následné intenzivní péče – pozn. red.) v Roudnici nad Labem, za dalších 37 milionů korun pak chceme rozšířit také oddělení NIP v Ostrově,“ vypočítává. Kromě toho firma v letošním roce investuje 21 milionů korun do rozšíření následné péče v Sokolově, na kterém se podílí s Karlovarským krajem. Celková výše investic Penta Hospitals do jejich zařízení letos dosáhne 265 milionů korun.

Michael H. u Krajského soudu v Plzni.
Babička mu nedala svoje poslední peníze. Dusil ji a dupal jí na hlavu

V Nemocnici Ostrov se za 37 milionů postaví nová jednotka DIOP a následně čeká rekonstrukci a rozšíření nynější NIP. Sídlí v prostorech které přestávající vyhovovat současným potřebám a díky rekonstrukci se tak výrazně zvýší komfort pro pacienty i pro personál. Nové oddělení DIOP bude otevřeno do konce letošního roku, s následnou rekonstrukcí NIP se počítá v roce 2023 s předpokládanou výší investice kolem 50 milionů korun.

V České republice Penta Hospitals provozuje nemocnice i specializovaná centra péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou a polikliniky. Vlastníkem holdingu je investiční skupina Penta. Ta je rovněž majitelem společnosti Vltava Labe Media vydávající Deník.