Nejde o pěveckou hvězdu z dob socialismu, ale o spodně kvašený 13stupňový speciál, který uvařil sládek Jan Rada ze sokolovského minipivovaru Permon. Tradici přípravy tohoto speciálu obnovili v Sokolově před dvěma lety. Stalo se tak u příležitosti 90. výročí otevření tamního Hornického domu. O pivě a jeho vlastnostech prozradil pár informací samotný sládek.

„Pivo Horňák je nefiltrované, nepasterované a má světle nazlátlou barvu. Je trošku víc nachmelené, je trochu více hořké a obsah alkoholu je kolem pěti procent,“ popisuje vlastnosti speciálu Rada.

V pivovaru letos uvařili víc než pět a půl tisíce litrů tohoto moku. Ten nyní dozrává v tancích a lidé ho budou moci ochutnat již na Dni horníků v sobotu 9. září. Stánek pivovaru Permon bude na náměstí Budovatelů a další variantou může být pivotéka u Starého náměstí.

Pivaře potěšil sládek i nadále. V sokolovském pivovaru Permon totiž vaří během roku několik limitovaných edic. „Vaříme prakticky každý měsíc něco nového s tím, že na každou edici používáme jiný chmel. Teď například budeme vařit podzimní 14stupňové pivo nebo světlý ležák se zeleným chmelem, což znamená, že ještě ten den začneme vařit z čerstvě načesaných výhonků,“ dodal sládek Rada.