Účastník mistrovství světa v motokrosu Michal Kadleček byl v pátek večer účastníkem zahájení nové sezóny týmu Q–racing team, který sdružuje čtyřicítku aktivních jezdců na Sokolovsku.

Nechyběla ani bilance za uplynulý rok. Ten hodnotí zakladatel týmu Stanislav Vašíček jako úspěšný. „Bohužel byl provázán řadou nepříjemných zranění. Myslím si ale, že kluci dosáhli na cíle, které si vytyčili,“ sdělil. Těší ho, že motokros láká i malé děti, a tak se od nové sezóny tým rozroste. Na motorky sedají děti už ve čtyřech letech. Většinou to jsou ratolesti motokrosařů. „Řada z nich tak zřejmě omezí účast na některých závodech a bude se věnovat jejich trénování,“ doplnil Vašíček.

Při zahájení sezóny, kterého se zúčastnila i starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová, nechybělo ani ocenění těch nejlepších. Na 1. místě skončil Jiří Vašíček, druhý Miroslav Erbert starší. Další ceny převzali krasličtí motokrosoví jezdci Michal Černý, Pavel Kertész a Michal Urban mladší. A právě Pavel Kertész nebude na uplynulou sezónu vzpomínat v nejlepším. Při závodech utrpěl vážné poranění ruky, a tak ji ani nedokončil. „Mrzelo mě to, protože jsem se pohyboval na špici tabulky. Uvidíme tedy, jaká bude letošní sezóna,“ doplnil. První závody se pojedou v březnu na trati v Lokti.