Ani další pokus zajistit pro obyvatele Horního Slavkova dalšího praktického lékaře pro dospělé nevyšel. Vedení města už sice podepsalo pracovní smlouvu s lékařem z Karlových Varů, ten ale na konci minulého týdne vzkázal, že ve městě nenastoupí. Jako důvod uvedl to, že na nově budovaném výjezdovém stanovišti záchranné služby ve Slavkově nebude sloužit doktor, ale jen zdravotnický personál.
„Každý den se věnuji otázce zajištění lékaře. Tohle jsme nečekali,“ řekla včera starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová. Výběrové řízení vypsané krajským úřadem vyhrála slavkovská pečovatelská služba, která už má i registraci. Město tak nyní nemusí žádat o nové výběrové řízení. „Nyní sháníme lékaře, který by u nás nastoupil jako zaměstnanec pečovatelské služby. Do 1. července prostě musíme někoho najít,“ tvrdí starostka. Podle ní už město nechalo kompletně vybavit ordinaci podle požadavků karlovarského lékaře. To vše nyní nabídne dalšímu zájemci. „Předběžně jsme dohodnuti s internisty z nemocnice, že by sem k nám mohli alespoň některý den v týdnu jezdit ordinovat. Pacienti by se ale u nich nemohli zaregistrovat,“ dodala.
Pokud se městu během měsíce nepodaří sehnat lékaře, bude i nadále platit autobus, který pacienty vozí do ordinace v Lokti. „Děláme, co se dá. Dnes jedeme vyjednávat se starostou z Oloví, kde také chybí doktor, do Prahy,“ doplnila Vildumetzová.