Stavba posledního stanoviště zdravotní záchranné služby v Karlovarském kraji začala včera v Horním Slavkově. Kraj tak dokončí síť stanovišť záchranky, a sanitky by se měly dostat do všech míst regionu do patnácti minut. Stavba bude stát dvanáct milionů korun.
„V roce 2005 jsme slíbili, že doplníme mezery v nedostatku stanovišť,“ řekl při zahájení stavby hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel. Celkem už kraj do výstavby stanovišť investoval téměř padesát milionů korun a za provoz podle Pavla zaplatí ročně 25 milionů korun. Po dokončení toho ve Slavkově jich bude jedenáct.
„Budeme jedni z prvních v republice, kteří budou mít za normálních podmínek pokryté dojezdové časy do patnácti minut do všech koutů v regionu,“ slibuje ředitel Územní zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Ivo Tukinski.
Pozemek u základní školy získal kraj od města darem. Podle starostky Slavkova Jany Vildumetzové přispěla stavba záchranky k tomu, že do města nastoupí i nový praktický lékař pro dospělé.
Na stanovišti v Horním Slavkově bude pracovat patnáct zdravotníků, ale bez lékaře. „Pokud by se našel lékař, který by zde chtěl pracovat, samozřejmě nebudeme proti. Situace je ale taková, že lékaři k záchranné službě chodit nechtějí,“ uvedl ředitel sokolovské záchranky Karel Vaněk.
Stavba bude hotová v září. V prosinci začne zkušební provoz a v lednu pak už naostro.