Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deskové hry mohou zásadně rozšířit logické myšlení dětí

Horní Slavkov – Mensa připraví na konci října v Karlovarském kraji i Logickou olympiádu

20.9.2010
SDÍLEJ:

DEN INTELIGENCE se vůbec poprvé uskutečnil v Klubu deskových her v Horním Slavkově, a to pod záštitou Mensy ČR.Foto:

Den inteligence se v sobotu vůbec poprvé uskutečnil v Horním Slavkově. Propaguje ho Mensa ČR a v republice se do něj zapojila ještě Praha, Brno, Olomouc a Ostrava. Ve světě se k němu pak přihlásilo patnáct států.

Ve Slavkově si vzal Den inteligence na starost Klub deskových her. Ten ve spolupráci s několika členy Karlovarské skupiny Mensa uspořádal hraní deskových her pro děti, přičemž pro starší 14 let bylo připraveno oficiální testování pro vstup do Mensy.

Lektoři klubu byli připraveni poskytnout zájemcům informace o deskových hrách a zejména rodičům poradit vhodné hry podle věku a specifických zájmů jejich dětí. „Tak jak se totiž od sebe liší hry pro zvídavé předškoláky či bystré školáky, lze i doporučit jiný typ na podporu logických a strategických dovedností, prostorových dovedností nebo komunikačních schopností dětí,“ sdělil člen Karlovarské skupiny a zároveň Rady Mensy ČR Petr Čavojský.

V nabídce Klubu deskových her je dokonce i zásoba her pomáhajících dětem se specifickými poruchami učení rozvíjet jejich schopnosti, které se pak pozitivně odráží ve zlepšení jejich školních výkonů.

Klub deskových her je součástí Pracoviště mimoškolního vzdělávání při Základní škole praktické a Základní škole speciální v Horním Slavkově, která mu poskytla zázemí pro pořádání pravidelných pátečních setkání a oblíbených turnajů. „Aktivity v rámci Dne inteligence byly zajišťovány poprvé, ale zájemci, kteří se jich zúčastnili, si volné hraní užili. Dokonce si svůj pobyt prodloužili o hodinu, protože legraci u hry Aktivity, kdy týmy tvořily skupinky z dospělých a dětí, nešlo jen tak ukončit,“ líčí lektorka Magdalena Čavojská. Její kolegyně Lea Sokolová doplnila, že další program pro děti, které si rády hrají, bude Klub deskových her pořádat i během školního roku. „První pátek v říjnu začíná již pátý rok jeho činnosti v Horním Slavkově. Hráči si zde mohou mezi 16. až 18. hodinou zahrát různé hry, které nejsou mnohdy z cenových důvodů pro běžné domácí hraní dostupné,“ uvedla Sokolová. Děti si tak mohou vybrat z více než pětatřiceti atraktivních deskových her. „Do další sezóny jsou připraveny i zcela nové hry, jako např. Ubongo, Hexeto nebo Théby,“ lákají lektorky k návštěvě.

Členové Karlovarské sekce Mensy ČR se však podílí i na dalších akcích pro děti a studenty, spojených s podporou aktivit na rozvoj inteligence. Pro kognitivně nadané děti s vyšším rozumovým nadáním pořádá Mensa ČR i celostátní akci nazvanou Logická olympiáda. I zde se velkou měrou podílí Karlovarská skupina, která přímo krajské kolo organizuje. „Již druhý ročník této olympiády se koná 22. října v sále Krajské knihovny Karlovy Vary a je určen pro žáky 5. tříd základních škol a studenty středních škol,“ dodal Čavojský.

Mensa ČR je mezinárodní společenská organizace, založená roku 1946 v Oxfordu. Je to nevýdělečné, apolitické sdružení nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání.

Autor: Jiří Drozdík

20.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Obal prvních Stínů nad Krušnými horami.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

U garáží boural a odjel, policie nyní hledá svědky nehody

Sokolov – Policisté pátrají po svědcích dopravní nehody, která se stala 14. září v ulici Slavíčkova v Sokolově u řadové garáže.

Naši školáci z 1.B třídy na ZŠ v Březové

Březová - Představujeme vám prvňáky ze ZŠ Březová s jejich třídní učitelkou Hanou Kadlecovou

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení