Stávající trávník na hlavním hřišti dnes druholigových fotbalistů FK Baník Sokolov je na hranici regulérnosti. Podle činovníků z fotbalové asociace je jeden z nejhorších v této soutěži. A není se čemu divit.

„Vydržel zde úctyhodných 40 let a příští rok se dočká výměny. Nový pažit bude jeden z nejmodernějších na trhu a na jeho koupi se bude podílet město, kraj i majitel fotbalového klubu.

V těchto dnech přispěli těžaři ze Sokolovské uhelné částkou 3 miliony korun. Další dva přihodí Karlovarský kraj a zbývajících 6 milionů půjde z rozpočtu města Sokolov.

Rekonstrukce za 11 milionů korun by měla být provedena během letní pauzy v roce 2017. Až tráva vyroste a bude v nejlepší kondici, měla by oproti nešlechtěnému trávníku odolávat vyšší zátěži. V případě, že se bude na stadionu hrát více zápasů v jednom týdnu, neměl by být tolik zničený.

Město původně uvažovalo, že při rekonstrukci nechá rovnou nainstalovat vytápění, což by stálo dalších pět až šest milionů korun. A do toho bez dotace město nepůjde.