Mohou za to opakovaná výběrová řízení na dodavatele. Obnova skateparku vyjde na 4,432 milionu korun.

Výše zmíněná dílčí rekonstrukce je součástí velkého projektu modernizace městských sportovišť.

„Dodavatele jsme vybrali až napotřetí. Protože skateboardové překážky dělá jen pár firem v Česku, vždy se přihlásil jen jeden zájemce. Poprvé jsme museli výběr zrušit podle zákona, podruhé zase firma něco zapomněla dodat, takže až napotřetí se to povedlo," sdělil místostarosta Sokolova Karel Jakobec.
Práce na obnově zastaralého skateparku tak začaly teprve až v tomto období. Staré plechové překážky budou nahrazeny betonovými konstrukcemi, které jsou odolnější a bezpečnější. Projekt je poslední ze sokolovských akcí financovaných z ROP Severozápad, na niž byl vysoutěžen dodavatel. Nový skatepark vyroste v areálu Baníku na místě bývalé požární nádrže. Zprávu přijali skejťáci s nadšením.

„Na zastaralém zařízení někde chybí spojovací nýty, jinde zase vyčnívají. Je to nebezpečné. Většinou, pokud to jde, spravujeme si překážky sami," říká jeden z nich. Nově si chtějí kluci s prknem na kolečkách areál i hlídat. Doposud byl veřejně přístupný.

„To se však nelíbí těm pravověrným skejťákům a hádají se, že skatepark nemá správce. Je tedy docela možné, že se domluvíme s některou skupinou, která tam jezdí, a dáme jim to do správy. Budou si areál hlídat, a bude tak zajištěn i pořádek," dodal Jakobec.

Město zvažuje, že by skejťákům poskytlo i prostor, kam by umístilo hrábě, košťata a lopaty pro případný úklid. Kromě úklidu chce Sokolov zajistit i jakýsi režim.

Nemělo by tak docházet k situacím, kdy starší nepustí mladé na rampu a vyhánějí je. Naopak pravověrní skejťáci by podle představ města měli těm začínajícím ukázat, jak na to. Veřejně přístupný však musí být park i nadále.

Povinnost prostavět povinných 15 procent do konce července tohoto roku nebyl v tomto případě problém. Skatepark je totiž jedno ze čtyř dílčích výběrových řízení revitalizace sportovišť Baníku. Sokolov na ně získal dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad. Úpravy areálu Baníku Sokolov mají podle projektu přijít na 50 milionů korun.

Reálné ceny zakázek ve výběrových řízeních většinou výrazně klesly.