Místostarosta města Otakar Mika je neformálně vyzval k tomu, aby se složili na zkrášlení kruhové křižovatky u hraničního přechodu s Německem v Hraničné. Zatímco někteří přispět neotáleli, druzí považují Mikovu výzvu spíše za úsměvnou a z peněženky nevyndají ani korunu.

„Považuji to spíše za vtip," řekl jeden z úředníků, jenž si nepřál zveřejnit jméno. „Je to spíše takový protest proti tomu, že pomalu nevíme, co jsou to odměny. A ještě přispívat městu?" kroutil hlavou.

Radnice rozeslala svým zaměstnancům e-mail, ve kterém stojí, že v rámci zkrášlování města bude upraven kruhový objezd v Hraničné, a to formou zasazení poléhavých růží a další zeleně. Protože však prý její pořízení není levnou záležitostí, vyzývá Otakar Mika neformálně občany města, zaměstnance KMS nebo některé podnikatele k podpoře s tím, že každý dárce zaplatí jednu růži, která bude na křižovatce vysazena. Tedy přesně 75 korun. „Jednoduše mi vadil vzhled kruhové křižovatky, kterou turisté vidí jako první, když vjedou do našeho města. Patří sice krajským silničářům, avšak ti na úpravy nemají peníze, proto jsem takto výzvu podal," reagoval Mika. „Je na každém, jestli bude chtít přispět. Řada lidí reagovala spontánně a peníze věnovala," uvedl.

Mika zatím nemá přesně spočítáno, kolik se už podařilo vybrat. Podstatnou částku už prý ale má. Se zbytkem zřejmě pomůže majitel tamní restaurace a provozovatel shopu v prostorách bývalé celnice v těsné blízkosti kruhové křižovatky David Graubner. S úpravou už pomáhají i Městské lesy. Vysazena tam má být asi padesátka poléhavých růží a další dřeviny. „Líbí se mi takto upravené kruhové křižovatky v Sokolově nebo Chodově. Dělá to na město mnohem lepší dojem," doplnil Mika.