Město pro ně zřídilo odvoz přímo z domova například k lékaři. A to nejen do Březové, ale i sousedního Sokolova. Novinka funguje od minulého měsíce a dostává se do povědomí občanů.

„Nešli jsme cestou zřizování Senior expresu, jako tomu je ve větších městech, ale zařídili jsme službu a odvoz prostředky, které už máme na radnici k dispozici. Nemusíme tedy kupovat ani nový vůz, ani jsme nepřijímali nové řidiče,“ říká starosta Březové Miroslav Bouda. Podobnou službu podle něj používá sousední město Habartov.

Služba je určena seniorům od 65 let, kteří nevlastní vozidlo nebo jej nemohou ze zdravotních důvodů používat. Dále zdravotně postiženým a obyvatelům domu pro seniory. Využívat ji mohou Březováci a spolu s nimi lidé z Kamenice, Rudolce, Kostelní Břízy, Arnoltova, Lobzů a Černého Mlýna.

Čas převozu musí být předem dohodnutý s referentkou sociálního odboru paní Fialovou. Ta je k dispozici na telefonech 352633516, 725093073, mailu: fialova-brezova.cz nebo osobně na radnici.

Auto bude k dispozici každou středu od 7 do 15 hodin. jezdit bude vozidlo Peugeot Partner, kde je snadnější nástup i výstup z automobilu. Po Březové zaplatí klient 20 korun. Jednosměrná cesta do Sokolova vyjde na 30 a obousměrná na 50 korun. Čekací doba je 10 korun na hodinu.