Od prvního června mohou senioři a lidé se zdravotním postižením v Kynšperku nad Ohří začít využívat nově zavedenou pečovatelskou službu. O její fungování se postará obecně prospěšná společnost Pomoc v nouzi. Ta v regionu provozuje azylové domy, intervenční centra pro oběti domácího násilí či domy na půli cesty. Pečovatelskou službu však zavádí vůbec poprvé. A informace o ní se v Kynšperku mezi lidmi rychle šíří.

„Už nás kontaktovalo několik starších paní a máme i zájemce z okolních obcí. Zavádění služeb mimo město bude samozřejmě finančně náročnější. My jsme se to ale v ceníku snažili co nejvíce zohlednit,“ uvedl ředitel společnosti Robert Pisár.
„Pro nás je tato nová činnost trochu výzvou. Také je potřeba říci, že cílová skupina – senioři, se bude postupem času rozrůstat. Má tedy smysl se na tuto oblast zaměřit,“ doplnil Pisár.

Na rozjezd služby pro letošní rok dostala společnost od města příspěvek ve výši 200 tisíc korun. „Polovinu jsme již investovali. Pořídili jsme třeba starší automobil pro rozvoz obědů,“ zmínil ředitel. „Příspěvek města je výrazně nižší, než nás to stálo dříve,“ podotkl starosta Kynšperku nad Ohří René Bolvari.
Lidem se dostává do ruky ceník, kde mají přehledně vypsané všechny úkony a jejich cenu. „Deset korun za rozvoz obědů ve městě se mi zdá velice levné,“ reagovala vedoucí správního a sociálního odboru kynšperského úřadu Naďa Ann Olchawski. Ta říká, že v minulých letech byl ve městě ze strany lidí největší zájem o donášky oběda, malé nákupy, praní, žehlení prádla a úklid domácnosti.

Služba bude fungovat sedm dní v týdnu, v době od 8 do 22 hodin. O víkendech a svátcích si však klienti budou muset připlatit.