K prvnímu případu byli Garrit a jeho policejní psovod posláni do zahrádkářské kolonie v Chodově, kde došlo ke vloupání do zahradní kůlny. „Po zjištění prvotních informací psovod se služebním psem propátrávali místo činu a jeho okolí. V zarostlé oblasti vedle zahrádkářské kolonie Garrit označil v křoví uschovanou tašku, ve které byla část odcizených věcí. O několik desítek metrů dále služební pes Garrit označil pytel, ve kterém se nacházely další odcizené věci, jako například prodlužovací kabel, frézovačka či příslušenství k cirkulárce,“ popsal první úspěch mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Na Bernard dorazily swapovat desítky žen.
Ženy si užily první swapování na Bernardu

Ještě týž den na Garrita čekal další úkol. V Krásně se někdo vloupal do automobilu. Garrit se pustil po stopě a několik set metrů dál označil uschovaný kabát odcizený z vozu.

V pátrání po odcizených věcech je Garrit opravdu pašák. Deník už informoval o řadě jeho úspěšných zásahů. „Práce policejních psovodů a jejich čtyřnohých parťáků je velmi záslužná. Za jejich úspěchy se skrývají nekonečné hodiny práce a výcviku,“ dodal mluvčí.