Kdo si dnes zajde na polední menu musí počítat s tím, že zaplatí více, ale není to tak drastické . Oproti loňsku se cena jídla na menu zvýšila zhruba o deset korun. A to i přesto, že nákupní ceny vystřelují nahoru mnohem více. Někteří restauratéři vydávají více peněz i na mzdy.

V kraslické restauraci Severka mají v nabídce smažený vepřový či kuřecí řízek s s různými přílohami za 159 korun, vloni byl za 149. Stejnou cenu jako za řízek zde hosté zaplatí za zmiňovaný smažený sýr. Je to včetně hranolek či kroket a nechybí ani tatarka, kterou si kuchaři vyrábí sami.

Jde o restauraci, kde se běžně každý den stravují kolem poledne úředníci i řemeslníci. Zejména o víkendu pak přijdou i ostatní místní lidé, ale i strávníci z nedalekého Německa. Kraslice jsou příhraničním městem. Severka je restaurací, která se udržela i po covidové době. Několik dalších restaurací ve městě ale ukončilo provoz. Poslední například během loňské inflace, kdy zdražovaly prakticky všechny vstupy od energií až po cenu surovin.

Milovníci Rychlých šípů mohou v Sokolově najít jejich příběhy a vyhrát ceny
Milovníci Rychlých šípů mohou v Sokolově najít jejich příběhy a vyhrát ceny

„Snažíme se dělat vše proto, abychom udrželi hosty. Víkendy jsou dobré, často si lidé musí jídla i rezervovat. Doba není jednoduchá, lidé počítají každou korunu. Hypotéka se neptá, kdo ji zaplatí, elektřina rovněž. Ale když jsme přežili covid, přežijeme už všechno,“ věří jeden z provozovatelů restaurace Tomáš Šrajber. I přes těžkou dobu se snaží do restaurace stále investovat.

V nedalekém Sokolově jsou ceny menu dražší také zhruba o 10 korun. Například restaurace Na Slovance nabízí v denním menu jídla za 110 korun oproti loňské stovce. V tomto menu nechybí občas v nabídce ani smažený sýr s bramborem a tatarkou za výše uvedenou cenu. Drtivá většina restaurací má smažený sýr v nabídce. Někteří lidé ho označují za symbol lenosti a nedostatku originality v kuchyni. Jiní ho prostě milují. Křupavá zlatavá kůrka a rozteklý sýr uvnitř jsou pro ně ohromnou lahůdkou.