„Začínáme v pátek 17. května večer v kostele sv. Martina, kde proběhne od 18 hodin přednáška Až umřu, zasaďte na mně jabloň. Je o přírodním pohřebnictví. Po ní následuje ve 20 hodin koncert Ivy Marešové a Aliaksandra Yasinského. Kolem 21.30 zahájíme noční prohlídku jindřichovického mauzolea," říká jeden z pořadatelů akce Jan Sebján.

Festival pokračuje i v sobotu 18. května v Jindřichovické rokli. Od 14 hodin čeká zájemce přednáška Hospice sv. Jiří k tématu děti a smrt. Tu si mohou vyslechnout dospělí, zatímco jejich ratolesti si mohou užít divadlo Bubec z Prahy s Noemovou archou. Od 15 hodin se na ně bude těšit Cirkus Céres s akrobatickým workshopem anebo si mohou zkusit skautské lanové překážky. Kolem 15.30 zahájí LeLeband hudební program. Následují kapely Tra-Mall a Znouzecnost a festival zakončí skvělý Cover group z Kraslic.

Začala sanace svahu Na Stráni v Kraslicích. Hotovo má být letos v září
Začala sanace svahu Na Stráni v Kraslicích. Hotovo má být letos v září

Na místě je zajištěno občerstvení, chybět nebudou ani Bezobalový obchod sv. Františka, Dolmen Oáza, výtvarné dílny a mnoho dalšího. I letos se lze ohřát u přírodního ohniště, kde si lze upéct špekáčky od pořadatelů.

„Dále zde bude možnost jako vždy podebatovat s odborníky z Hospice sv. Jiří Cheb. Také se nám představí Sanitka přání, pro kterou chystáme dražbu, a také se můžete vyfotit v našem fotokoutku od Fotopiksla. Část výtěžku z dobrovolného vstupného poputuje na činnost mobilního Hospice sv. Jiří Cheb. Těšíme se na vaši návštěvu a podporu mobilní hospicové péče, protože Doma je doma," dodal Sebján.