Naleznete tam dětskou hernu s obřím interiérovým hřištěm, kavárnu pro rodiče a místo, kde se koná celá řada přednášek, představení malých divadel a další kulturní a společenské akce. Oblíbené jsou tam přitom i dětské oslavy narozenin. To vše pod taktovkou Kraslického Šneku. Ten je ve městě známý pořádáním oblíbeného Šnekovského plesu, který je každý rok beznadějně vyprodaný, a benefičními koncerty.

Skupina The Tap Tap.

Jeden takový se bude konat už v pátek 27. dubna, kdy do Kraslic přijede podpořit činnosti Šneku nevšední kapela The Tap Tap. Toto uskupení působí na české hudební scéně již 16 let a členy kapely tvoří absolventi a studenti z Jedličkova ústavu. Koncert se uskuteční v sále kulturního domu. „Začátek je v 19 hodin,“ uvedla za Kraslický Šnek Veronika Hřebejková. Obecně prospěšná společnost Kraslický Šnek má za sebou již šest let existence.

V bývalém městském kině našel plnohodnotné zázemí, kdy město objekt postupně rekonstruuje. „Investice do bývalého kina činí od roku 2014 více než 3,6 milionu korun, kdy bylo vybudováno dětské hrací centrum, realizovali jsme rekonstrukci kotelny, topení a upravili nádvoří,“ poukázal místostarosta Kraslic Miloslav Poslední. Zateplení objektu nyní vyjde na dva miliony korun. Město navíc připravuje projektovou dokumentaci na rekonstrukci zbytku kinosálu. „V prostorách zbytku hlediště a jeviště vznikne malá scéna pro akce Šneka. Dále zkušebna, zázemí pro účinkující a sociální zařízení pro diváky,“ dodal.