"Některá přání se plní. Zahájili jsme provoz již v pátek 20. ledna. Noc ze středy na čtvrtek byla jako z pohádky o ideálním zasněžování. Mrazivé teploty, nízká vlhkost a mírný vítr. Díky tomu si nakonec už v pátek můžete zalyžovat na sjezdovce Dámská. O víkendu navíc přidáváme i sjezdovku Pařezovka a spustí se druhá bublinová lanovka CineStar Express. Večerní lyžování si mohu návštěvníci užít v sobotu od 18 do 21 hodin. V průběhu dalšího týdne budeme makat na přípravách dalších částí areálu," vzkazují lyžařům vlekaři ze skiareálu Klínovec. Areál na svých stránkách zároveň zveřejnil ceny zlevněného jízdného.

V Bublavě na Kraslicku sněžná děla také nezahálejí. Provoz však spustí později. "Počasí nám přeje a zasněžujeme areál na červené a modré. Předpokládáme, že lyžaře znovu rádi uvítáme v průběhu příštího týdne. Chceme totiž, aby sjezdovky byly dostatečně vysněžené. A slibujeme, že to bude dřív než o posledním únorovém víkendu. Dobrá zpráva je, že prázdniny budou na sněhu a pojedeme naplno," hlásí vlekaři z Bublavy.

S přicházejícím ochlazením opět začali zasněžovat i ve skiareálu Plešivec. "Teploty jsou pro zasněžování dobré, bohužel bojujeme se silným větrem. Věříme, že již brzy otevřeme první část areálu. Každý den budeme upřesňovat informace," vzkazují provozovatelé tamního skiareálu.

Na Chebsku ve skiareálu Mariánky drželi areál v době oblevy otevřený do poslední chvíle. I tam nyní makají naplno a pokračují v zasněžování. "Lyžařský vlek C je v provozu, stejně tak i Slalomák, sjezdovka číslo tři. Na denní permanentky jsou slevy 30 procent. Večerní lyžování jede ve středu, pátek a v sobotu. V provozu je i dětský park, lyžařská škola a občerstvení. Sáňkování a bobování je na sjezdovkách ve skiarealu zakázáno," zdůrazňují vlekaři z Mariánek.