V Karlovarském kraji poměrně hustě sněží a silnice začínají být obtížně sjízdné. Kvůli trvale klesající teplotě přestává účinkovat posypová sůl a silnice začínají být takříkajíc bílé. Navíc začínají vozovky blokovat kamiony, které nemohou vyjet zledovatělé úseky nebo sjely ze silnice a blokují je. Vedoucí krajské zimní údržby Josef Bulka ČTK vpodvečer řekl, že situace se může ještě zhoršit.

Kamion blokuje provoz například na hlavní komunikaci mezi Karlovými Vary a Chomutovem v úseku Stráž nad Ohří – Boč. Se složitou situací si tam prozatím nedokázala poradit ani technika silničářů a tvoří se kolony. Další kamion pak sjel ze silnice mezi Mnichovem a Teplou u Poutnova. „Máme velké obavy, aby se náklad neporušil, veze kyseliny. Není jasné, jestli se ho za současné situace vůbec podaří vyprostit,“ uvedl Bulka.

Není vyloučeno, že v noci mohou být uzavřeny některé silnice druhé a třetí třídy na Tepelsku a Sokolovsku. Nedaří se je prohrnovat, protože silný vítr vytváří ze sněhu závěje a jazyky. Další kamion na čas zablokoval dopravu na silnici u Mírové na Karlovarsku, po nehodě se tam vysypalo uhlí. Cesta je už v tomto případě průjezdná. „V Krušných horách jsou dosud silnice sjízdné. Ještě lze projet i na Rýžovnu,“ poznamenal Bulka.

ČTK