Unikátní kousky snowboardistů, akrobatických lyžařů, ale i jezdců na horských kolech uvidí návštěvníci show s názvem Frestyle Axička. Konat se bude 23. ledna na břehu řeky Ohře v Sokolově.
„Absenci kopce v centru města jsme vyřešili originálně. Závodníci jsou roztahováni čtyřkolkou, což závodu dodává na prestiži a atraktivitě,“ uvedl jeden z pořadatelů Tomáš Beran.

Jak dále dodal, podobné malinké srandy se snaží pořádat posledních zhruba pět let. Akce se však rozrůstá a pořadatelé doufají, že se z ní stane tradice. Back flip za zvuku motoru japonského stroje je prý nezapomenutelným zážitkem nejen pro samotného skokana, ale hlavně pro obecenstvo, které se nechává zlákat v čím dál hojnějším počtu k návštěvě těchto svátků freestyle kultury.

Závodit se bude na levém břehu řeky Ohře na prostranství před restauračním zařízením Maska pub Sokolov.
„Akce nemá obdoby nejen v naší republice. Zimní sporty, které byly až do dob nedávno minulých spjaty pouze s horskými středisky, se dostávají do středu města,“ pokračoval Beran. Pořadatelé se pojistili i proti nedostatku sněhu. Ten se bude v případě potřeby dovážet z blízkého okolí.
Nedílnou součástí všech ročníků Freestyle Axiček je doprovodný program. Ten je naplánován i na tento ročník.
„Svou účast již přislíbili a závazně potvrdili tři freestyloví rapeři i s dvěma DJs. Své do neuvěřitelných úhlů se vytáčející kotníky předvede mistr světa ve footbagu Pavel Červený,“ dodal Beran.

Po setmění atmosféru rozpálí fireshow, a mnoho dalších programů nejen pro děti. Nebude chybět hudba a občerstvení. Akce začíná ve 14 hodin prezentací plus tréninkem, od 16 hodin je kvalifikace a závod snowboardů. Ve 20 hodin přijdou na řadu kvalifikace plus závody MTB a v půl desáté večer plánují pořadatelé fireshow.

Poslední ročník navštívilo na tři stovky diváků, z nichž si většina vychutnala i do ranních hodin se táhnoucí after patry v prostorách Maska pub. Ten návštěvníkům poskytuje servis i během akce. Letos očekávají pořadatelé až osm set lidí.