Na nedostatek parkovacích míst na sídlišti v Bukovanech upozorňují zdejší obyvatelé. Své auto chtějí mít takzvaně na očích – nejlépe pod okny svého bytu. To však mnohdy není možné, a tak parkují, kde se dá. Vedení obce o problému ví, zatím však příliš dělat nemůže.

„Stejně jako jinde, i u nás zaznamenáváme nárůst počtu vozidel. Co si budeme povídat, každá rodina má pomalu dvě auta. U nás bydlí hodně lidí, co dojíždí za zaměstnáním, takže aut je tu dost a parkovacích míst málo,“ přiznal starosta Bukovan Miroslav Stropek. „Loni jsme vytvořili osmdesát míst pro parkování, a to podél hlavní silnice. K tomu přibylo i velké centrální parkoviště,“ pokračoval Stropek.

„Docela nás mrzí, že lidé málo využívají garáže. Celkem jich tu je něco kolem čtyř stovek. Ale dneska je holt doba, kdy každý chce mít auto před svým domem. Když řeknu, že jsou garáže využívané jen z poloviny, tak je to hodně. Tím pádem je málo prostoru na sídlišti,“ konstatoval starosta.

Obec má zpracovaný projekt na vybudování dalšího parkoviště. „Bohužel teď na to nejsou peníze. Zkoušeli jsme získat nějakou dotaci, ale bez úspěchu,“ zmínil Stropek.

A jak situaci hodnotí obyvatelé bukovanského sídliště – především jeho horní části? „Když k nám přijede o víkendu návštěva, tak auto nemají kam zaparkovat. Řada míst je tady totiž pronajatá lidem, a to se pak nedivte, že žádná volná nejsou. Nějaká zásadní úprava je tu určitě potřeba. Velké parkoviště je dole, ale to je zase moc daleko,“ svěřil se jeden z místních občanů.

Milan Hloušek

Reagujte

Jaký je váš názor na parkování v Bukovanech? Jak by měl obecní úřad situaci řešit? Je na bukovanském sídlišti dostatek míst pro parkování, či nikoli? Své postřehy posílejte na adresu milan.hlousek@denik.cz.