Míří sem totiž jak pěstitelé zahradních stromků, keřů, skalniček či bonsají, tak hasiči z okolí, aby se pobavili při tradičních oslavách svého patrona sv. Floriána. Celé setkání bude navíc sladěné do stylu country a bluegrass.

„V sobotu k nám přijedou s hasičskou Máňou dobrovolní hasiči z Královského Poříčí a Nové Role. V neděli pak hasiči ze Sokolova a z Chodova. Koho jejich práce zajímá, ten může nahlédnout i do muzea, kde je k vidění stará hasičská technika, uniformy, přilbice a nejrůznější výzbroj,“ uvedla organizátorka kulturních akcí na Bernardu Naďa Štefková.

Součástí zahradních slavností budou i prodejní výstavy drobného zvířectva, kaktusů a sukulentů. Dalším lákadlem má být nabídka pískovcových miniaturních staveb hradů, zámků, zřícenin a chaloupek. „Tyto miniatury, postavené na pískovcovém podloží, slouží nejen k dekoraci v interiérech, ale i v exteriérech. Je možné je osázet rozmanitými druhy rostlin a dřevin dle prostředí, v kterém jsou umístěny,“ poukázala na způsob jejich využití Štefková.

A co slibuje doprovodný program? Například country taneční vystoupení s výukou základních kroků pro návštěvníky, westernovou show, žonglování s revolvery či exhibici s bičem, kde své umění předvede Pavel Votápka – mistr světa za rok 2003. Hrát budou ostrovští Tuláci či Roháči z Lokte.

Akce se koná v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin.