Na začátku prázdnin nejsou plovárny plné školáků a studentů, jak tomu bývalo v předešlých letech. Na sokolovském koupališti Michal studenti sice jsou, ale většinou pouze jako brigádníci. Hygienici přitom hlásí dobrou kvalitu vody. Také její teplota a veškeré atrakce i zázemí jak na Michalu, tak na městském koupališti vyzývají k návštěvě.

Na sokolovském jezeře Michal hlásí hygienici stále kvalitní vodu. Její teplota byla o víkendu 21 stupňů. Základní vstupné činí 60 korun, děti zaplatí 40. Po čtvrté hodině odpolední je vstupné snížené a letošní novinkou je celosezonní vstupenka za 700 korun. Celodenní parkovné za auto činí 40 korun a provozovatelé lákají na svou chloubu, kterou je devatenáctimetrové převýšení tobogánu.

Na městském koupališti v Sokolově byla o víkendu teplota vody 21 stupňů a dospělý zde zaplatí na celý den 48, dítě 35 korun. I zde platí od sedmnácti hodin zlevněné vstupné. Parkování u areálu je zdarma. Plovárna láká na svoji raritu, jako jediná v západočeském kraji napouští své venkovní bazény pitnou vodou.

Přes všechna tato lákadla moc lidí nepřišlo. Jedním z důvodů může být nestálé počasí. To potvrzují i někteří meteorologové.
„Letošní rok vyšlo období Medarda na sto procent. Počasí je každý den jako přes kopírák. Ráno hezky, odpoledne bouřky s deštěm a večer opět pěkné počasí. Je to středomořský charakter počasí – vlhko a teplo. I zde v Šindelové, kde je v určitých částech obce nejstudenější místo Karlovarského kraje, se pohybují ranní teploty mezi devíti až čtrnácti stupni. Také pranostika, že na svatého Prokopa zmokne každá kopa, vyšla přesně,“ uvedl Rudolf Kovařík z klimatologické stanice v Šindelové. Jak dále upozornil, bouřky doprovázené blesky, kterých jsme svědky, jsou unikáty s obrovským výbojem, který na mnoha místech republiky napáchal nemalé škody.

Na závěr dodal, že jsme se přehoupli do druhé poloviny Medarda a lze očekávat stálejší charakter počasí. Od půlky července nebude prý pršet z každého mraku a den či dva si budou moci lidé užít slunečného počasí s teplotami 22 až 25 stupňů Celsia.