Jedním z členů realizačního týmu, který organizuje Festival Proti Papalášství, je Miroslav Balatka ze Sokolova. Ten při rozhovoru prozradil, co návštěvníky červnové akce čeká.

Proč název Festival politické písně?
Využili jsme starý název, protože má obrovský potenciál, který je sice negativní, ale se Sokolovem prostě spojovaný. Dodnes si ho spousta lidí pamatuje a má ho v hlavě. Doufám, že je na první pohled jasné, že jde o vtip, recesi a provokaci zároveň. Jiný název by samozřejmě nepřitáhl tolik pozornosti.

Na co se mohou návštěvníci festivalu těšit?
Akce začala anketou Český papaláš, která probíhá na webu. Samotný festival bude trvat týden a těšit se diváci mohou prakticky na vše. Od filmů o Woodstocku, vernisáže politických karikatur, divadla nebo vystoupení punkových kapel. Také přijede umělecká skupina Ztohoven a pobeseduje s přítomnými diváky. Vyvrcholením je večer, který bude moderovat Ester Kočičková a mezi vystoupeními několika kapel vyhlásí výsledky ankety. Na závěr zahrají The Plastic People of the Universe. Nezapomněli jsme ani na ty nejmenší, i pro ty máme připravený program. Více si mohou lidé přečíst na našich stránkách www.fpp-sokolov.cz.

Kdo momentálně vede v hlasování o největšího papaláše?
Zatím průběžně vede Jiří Paroubek. Vyjádření nedůvěry vládě uprostřed hospodářské krize a předsednictví EU je jedna z nominací v další anketě, Prasárna roku. Poslední anketa – Skokan roku, míří na politiky, kteří se každoročně objevují jakoby odnikud a alespoň na chvíli zazáří.