Na své původní místo, ke vchodu u městského hřbitova v Chodově se vrátila socha svatého Šebestiána. Radnice ji nechala odvézt do restaurátorské dílny v Praze a požádala o její pečlivou renovaci. Oprava vyšla na 92 tisíc korun. Celkem 50 tisíc na ni uvolnil Karlovarský kraj. Zbytek uhradilo město.


Plastiku si specialisté převzali již minulý rok v létě. Kvůli rozsáhlým opravám kostela sv. Vavřince, u kterého znovu stojí, se ale nemohla vrátit v původním termínu. Usazení na podstavec navíc bylo podmíněné stabilní venkovní teplotou – minimálně patnáct stupňů nad nulou.
„Přes zimu byla zrestaurovaná socha ponechána v pražském ateliéru. Souhlasil s tím kraj i památkový ústav,“ uvedla již dříve vedoucí odboru školství a kultury Městského úřadu v Chodově Ivana Sarkányová.


Pozdně barokní plastika je tvořena žulovou sochou světce, přivázaného ke stromu a proťatého pěti šípy z pozlaceného bronzu.
Kromě sv. Šebestiána jsou v Chodově k vidění i další podobné památky.
Jednou z nich je mariánský sloup na začátku pěší zóny ve Staroměstské ulici. Tato barokní plastika z roku 1675 zobrazuje P. Marii na korintském sloupu.