Vznikly při řezbářském sympoziu v Sokolově, jež se konalo jako součást akce Hurá, prázdniny. Město je poté získalo a hledalo lokalitu, kde by mohly být trvale umístěny.

„Zvažovalo se několik míst, například zahrada některé z mateřských škol. Jako ideální prostor nakonec dostala přednost zahrada u pobočky knihovny,“ řekl mluvčí radnice Vladimír Meluzín. Veřejný prostor v Sokolově se tak postupně stává místem, kde začínají být sochařská díla zastoupena ve větším počtu.

V Husových sadech nebo v Areálu zdraví jsou artefakty kamenné. Od loňského roku přivítá každého, kdo do Sokolova přijede autobusem či vlakem, symbol města, kterým je sokolník a jeho dravec. Před společným železničním a autobusovým terminálem byla vztyčena dřevěná socha sokolníka v nadživotní velikosti, jemuž dělá společnost ještě pes.

Lávka mezi Královským Poříčím a Těšovicemi.
Lávka mezi Královským Poříčím a Těšovicemi byla uzavřena

Dřevěné sochy z habartovské dílny Artema Viktoroviče Naumenka jsou užk vidění na dvou kruhových objezdech. Masivní socha sokola z dubového dřeva stojí na druhé okružní křižovatce za gymnáziem směrem do Dolního Rychnova. Na kruhovém objezdu za čerpací stanicí OMV je umístěna socha svaté Barbory, patronky všech horníků.