Další novinkou se od včerejška chlubí Dům dětí a mládeže v Sokolově. Je jí nové hřiště pro veřejnost. To se nachází v těsném sousedství školského zařízení a jeho slavnostního otevření se zúčastnili zástupci města Sokolova, domu dětí a Nadace ČEZ.
Právě sokolovská radnice společně s nadací se na financování sportoviště podílely.
„Naše nadace poskytla částku tři sta tisíc korun,“ uvedl její mluvčí Martin Sobotka. „My jsme se podíleli stejnou částkou,“ doplnil sokolovský starosta Karel Jakobec.
Hřiště sice začalo sloužit veřejnosti, ale je oplocené a má provozní řád. „Vstup je z areálu domu dětí. Otevřené tedy bude v době, kdy je otevřen i dům dětí a mládeže, tedy do osmnácti hodin,“ upřesnila ředitelka zařízení Iva Ondrejková.
Sportoviště nabízí houpací atrakce a moderní prolézačku. „Náklady proto byly vyšší, neboť atrakce musejí splňovat přísné bezpečnostní normy,“ řekla zástupkyně sokolovské radnice Věra Tomsová.
V letošním roce ještě vedení domu dětí otevřelo novou botanickou zahradu, včetně zahradního grilu. „Na to jsme získali od města Sokolova dalších sto tisíc,“ připomněla Ondrejková.
Dále se zde otevřela i nová klubovna mladých požárníků nebo herna pro předškolní děti.