Sokolov/ Hovořit o problematice parkování na sokolovském sídlišti Michal chtějí s občany radní v Sokolově. Iniciovali proto schůzku k veřejnému projednávání protichůdných požadavků obyvatel z ulice Slavíčkova.
„Mimo požadavků na umožnění a rozšíření parkování byla podána na městský úřad i petice občanů pro zákaz parkování u věžových domů,. Vaše účast na schůzce, na kterou jste všichni srdečně zváni, je velmi důležitá. Chceme znát přání většiny našich občanů a mohli podle návrhů kvalifikovaně rozhodnout o způsobu řešení situace ku prospěchu obyvatel této části města“ uvádí se v pozvánce od města.
Osobně se společné schůzky zůčastní sokolovský místostarosta Jaromír Dvořák. „Reagujeme na různé podněty a petice občanů. Chceme proto s nimi o problému s parkováním diskutovat,“ uvedl Dvořák.
Jako nesmysl vidí úplný zákaz parkování u věžových domů Jana Gelbičová. „Sice už nějakou dobu bydlím v Kynšperku, ale v Sokolově jsem bydlela dříve. Neumím si představit, kam by lidé svá auta dávali. Už tak je tady málo míst k parkování. Sice tady nějaká místa přibila, ale pořád je to málo,“ uvedla. Podobně hovoří také Jaroslav Krátký. „Už tak večer není kde zaparkovat. Fakt nevím kam bych auto dal,“ uvedl. Společná schůzka se koná ve čtvrtek 3. května ve velké zasedací místnosti městského úřadu.