Technické služby se zavázaly, že budou odpad svážet za všech klimatických podmínek v období od 1. dubna do 30. října. Bude to nejméně jednou týdně s tím, že mezi dvěma bezprostředně po sobě následujícími svozy nesmí uplynout více než sedm kalendářních dnů. Ve smlouvě se říká i to, že v případě příznivých klimatických podmínek lze prodloužit svoz na listopad.

„V okolí jsou dvě takzvané bioplynky, kam už nyní svážíme například trávu. Jedna je v Lomnici, druhá v Krásně a město si mezi nimi vybírá tu, která nabízí lepší podmínky,“ říká místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Plánovaný svoz bioodpadu si na sebe podle vedení města nevydělá a bude muset být z jeho strany dotován. Nádoby budou umístěny vždy po jednom kuse v sokolovských ulicích Stará Ovčárna, Halasova, Dělnická, Dvořákova, Slovenská, Mičurinova, Hornická. Školní a Šlikova budou mít každá po dvou nádobách.

Sokolov také nedávno pořídil 500 kusů kompostérů o objemu 1080 litrů pro jednotlivce, kteří o ně mají zájem. Nádoby jsou předávány lidem na základě žádosti o výpůjčku kompostérů a následného podpisu smlouvy o výpůjčce na úřadě. Po několika letech přejdou zdarma do jejich vlastnictví.

Martin Polák.
OTÁZKA PRO: Martina Poláka, mluvčího Chodova