Únik asi čtyř tisíc litrů nebezpečné látky a dva těžce zranění. Tak to včera vypadalo na mostě přes řeku Ohři spojujícím Sokolov a Královské Poříčí. Překvapení řidiči jen nevěřícně kroutili hlavou, co se na silnici stalo. Policisté, kteří odkláněli dopravu, je však uklidňovali, že se jedná o cvičení hasičů.
Scénář vážné nehody simuloval situaci, kdy se na mostě v blízkosti sokolovské chemičky srazilo osobní auto s cisternou převážející nebezpečnou látkou ethylakrylát. Po srážce zůstaly v autě dvě zraněné osoby, jedna z nich s podezřením na poranění páteře.

Navíc kvůli poškození vypouštěcí armatury automobilové cisterny docházelo k úniku nebezpečné látky na silnici a dalšímu šíření uličními vpustmi do odpadní kanalizace. „Uniká množství nebezpečné látky,“ hlásili na místě hasiči v protichemických oblecích. Unikající látka se rozšířila do kanalizace. Vpusti hasiči na místě pokryli, aby látka dál neunikala. „Ve skutečnosti byla cisterna naplněna vodou a únik pochopitelně simulovala,“ řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. „Cílem cvičení byla záchrana dvou osob a jejich předání zdravotnické záchranné službě. Dále pak snížení bezprostředních rizik a omezení rozsahu havárie, a to zastavením nebo omezením úniku a šíření nebezpečné látky,” doplnil.

Kvůli cvičení byl včera v ranních hodinách most zcela uzavřen. Cvičilo na něm celkem osm zásahových vozidel hasičů ze Sokolova, Karlových Varů, Chebu a zdejších chemických závodů.