Nebezpečný výrobek, kvůli kterému se může dítě vážně zranit, objevila v Sokolově Česká obchodní inspekce (ČOI). Jedná se o odráželo určené pro malé děti. ČOI už distributorovi prodej tohoto výrobku zakázala. Ten ho následně stáhnul z prodeje.

ČOI již také informovala spotřebitele, že se jedná o nebezpečný výrobek. Má totiž nepřípustné mezery mezi tělesem odrážedla a předními koly při otáčení volantem. V krajních polohách tak hrozí skřípnutí až poranění prstů. „Odborným posouzením jsme zjistili, že plastové odrážedlo má mezi tělesem autíčka a předními koly při otáčení volantem v krajních polohách nedostatečné mezery. Možnost skřípnutí a zranění prstů je při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku tedy velmi pravděpodobná,“ potvrdila mluvčí České obchodní inspekce Miloslava Fléglová. Ta zatím vzhledem k průběhu správního řízení nechtěla specifikovat, ve kterém obchodě se výrobek nacházel. „Distribuován byl z Číny,“ řekla.

Podle informací Deníku se nebezpečné odrážedlo objevilo v obchodě se smíšeným zbožím asijského prodejce. Na trhu nejen na Sokolovsku se jich tak mohly objevit desítky. Přesný počet by mohl ukázat až výsledek vyšetřování.

Maminky zpráva o nebezpečné hračce překvapila. „Ani by mě nenapadlo, že v obchodě se může taková vůbec objevit. Osobně le čínským výrobkům nevěřím, protože je známá řada případů, kdy jsou z nekvalitního a závadného materiálu, potažmo špatně zkonstruované,” řekla matka Lenka Tothová.