Nové rehabilitační přístroje a pomůcky čekají na pacienty sokolovské nemocnice. Kromě jiných na ně přispěje i město Sokolov. Iktové centrum, pod které rehabilitace spadá, dostane 800 tisíc korun.
Elektronické aukce se začínají Sokolovu vyplácet. Jedna z posledních větších částek, která se podařila městu ušetřit, je právě 800 tisíc korun při další etapě rekonstrukce radnice. Zastupitelé na svém prosincovém jednání odsouhlasili, že  peníze půjdou do zdejší nemocnice, a to i hned v lednu příštího roku.

 „Úpravy městského úřadu se dělají postupně pokaždé, když se nám podaří v rozpočtu ušetřit nějaké peníze. Díky elektronickým aukcím se navíc daří snižovat i cenu zakázek. Například úspory u nyní připravované etapy rekonstrukce nám umožní dát nemocnici příspěvek na příští rok už nyní a nemocnice nemusí čekat na výsledky hospodaření města do května," řekl místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.

 „V sokolovské nemocnici léčíme pacienty s mozkovou příhodou. Abychom zajistili komplexnost péče o tyto pacienty, rozhodli jsme se vybudovat lůžkové rehabilitační oddělení, které zajistí doléčení těchto pacientů tak, aby se vrátili do běžného života s minimálními následky. Pro toto oddělení jsme zajistili i smluvní perspektivu," přiblížila mluvčí sokolovské nemocnice Petra Soukupová.