Šest párů si zvolilo včerejší magické datum k návštěvě sokolovského kláštera svatého Antonína z Padovy. Nebyly zde však na prohlídce, ale rozhodly se vstoupit do svazku manželského. Pět dvojic bylo oddáno dopoledne a ta šestá, zlatá svatba, dorazila ve tři hodiny odpoledne.

Deník se některých z nich zeptal, proč zrovna pátek 11.11.2011. „V tom nemáme prsty, je to nápad naší kamarádky Marcely Lesňákové ze Sokolova,” prozradil jeden z ženichů František Vykoukal, který přijel do Sokolova na svůj slavný den až z Libé u Chebu. Ta jeho slova potvrdila. „Byla jsem na sokolovské matrice a padlo mi tam do oka datum se samými jedničkami. Tak jsem to novomanželům navrhla,” usmívala se Lesňáková. Nevěsta Iva i ženich František byli nakonec s prostředím, ve kterém se vzali, spokojení. „Prostředí kláštera je opravdu nádherné,” potvrdil novomanžel. Jak zmínil při obřadu i oddávající Miloslav Čermák, mnoho nechybělo a mladý pár si své ano řekl ve znamení deseti jedniček. Jedenáctou minutu po jedenácté hodině zmeškali opravdu jen o pár minut. „I tak věřím, že budete zdrávi a šťastni,” dodal Čermák. Zlatým hřebem včerejšího dne v klášteře byla svatba se stejným přívlastkem - zlatá. Půl století spolu žijí Jaroslav a Marie Ryvolovi z Dolního Rychnova.

A recept? „Vydržet, vydržet, vydržet,” radí pan Jaroslav. A kdo prý nevěří, ať si vyzkouší, jaké to je, na vlastní kůži. Paní Marie se smíchem dodala, že manžel je v jejich vztahu dominantní, zatímco ona tolerantní.