Hlavní pořadatel festivalu Miroslav Balatka je ujišťuje, že nemusejí mít strach. Hlasování se v těchto dnech nejen rozběhlo, ale dokonce přibyly novinky.
„Festival, který se letos přesunul do Prahy, začíná později než ten původní sokolovský,“ řekl Balatka. V letošním, třetím ročníku bude mít každý hlasující tři hlasy v každé kategorii ankety. Vždy bylo prý totiž těžké vybrat toho největšího. Dále se v letošní anketě nebudou zobrazovat průběžné výsledky jako v předchozích ročnících. „Konečné pořadí se vyhlásí na konci hlasování 3. listopadu 2011 na Národní třídě v Praze, tak to bude trochu více napínavé“, konstatuje Balatka.

Festival se zde bude konat v klubech Vagon a Rock Café. Zahrají Garage a Tony Ducháček, P.S.H., Ester Kočičková, Poletíme? a další. Záměr přesunout festival do hlavního města napadl pořadatele kvůli loňské nízké návštěvě na dvoudenním open air koncertu v sokolovském areálu Bohemia. Letos tak nechtějí riskovat, že do akce dají spoustu energie, která přijde vniveč. Jak řekl jeden z pořadatelů, je prý nedůstojné, když vyhlášení ankety o Papaláše roku, která je velmi populární, přihlíží několik málo diváků. Zpráva potěšila fanoušky této akce. „Hlasuji každý rok, takže ani letos nevynechám,” tvrdí Milan Hottmar ze Sokolova. Své tři hlasy lze letos posílat na www.politickapisen.cz nebo www.ceskypapalas.cz. Zde jsou uvedeny nejen nominace v jednotlivých kategoriích, ale i anotace s důvody pro letošní nominaci. Konečné pořadí se vyhlásí 3. listopadu na Národní třídě v Praze.