Vlastníkem komunikace je Karlovarský kraj. Ten v minulosti usiloval o její převedení do správy Sokolova a podmiňoval tím i případnou opravu povrchu silnice. S tím ale město nesouhlasilo s odůvodněním, že se jedná o nejvytíženější komunikaci v celém ORP Sokolov a její údržba by byla velice nákladná. Jde o silnici třetí třídy. Její vytížení je však podle města na úrovni druhé, a ve špičce dokonce první třídy. Projíždí tam také vozidla integrovaného záchranného systému, zejména záchranka do místní nemocnice. Řada šoférů silnici využívá i jako přivaděč k dálnici D6.

„Jsem hrozně rád, že jsme se dohodli opět s ředitelem krajské správy údržby silnic, že i v letošním roce nad rámec našich oprav bude provedena oprava křižovatky u soudu. Navazovat by měla oprava komunikace K. H. Borovského směrem k vojenské správě. Pokud to odsouhlasí rada kraje, snad nebude problém, tak tato realizace by měla proběhnout v měsících červenec a srpen. Bude tam uzavírka zhruba jeden měsíc s tím, že ale křižovatka u soudu vždy bude průjezdná v jednom směru,“ řekl starosta Sokolova Petr Kubis.

„Je důležité zdůraznit, že ačkoliv mohou opravy přinést dočasné nepříjemnosti, jejich výsledkem bude bezpečnější a plynulejší průjezd jednou z klíčových komunikací v Sokolově,“ uzavírá starosta Kubis.

Loni byla při první etapě opravena část stejné ulice od kruhové křižovatky u městského úřadu až ke křižovatce u soudu. Během ní, kvůli bezpečnosti chodců, došlo k posunutí přechodu pro chodce z náměstí Budovatelů na parkoviště u obchodního domu Ural tak, aby tam byla potřebná viditelnost. Další etapou bude oprava samotné křižovatky u soudu, která bude složitější. Stavbaři budou muset vyřešit nejen nový povrch, ale problém s vodou, která se v křižovatce drží. Při třetí etapě dojde k vytvoření zcela nového přechodu pro chodce. Opravovaný úsek bude od křižovatky u soudu až po křižovatku u bývalé vojenské správy.

Křižovatka u sokolovského soudu. | Video: Deník/Roman Cichocki

„Přechod pro chodce tam bude instalován opět z důvodu bezpečnosti, a to zejména kvůli mateřské škole,“ potvrdil Kubis. Čtvrtá a poslední etapa této rekonstrukce bude od bývalé vojenské správy po odbočku do ulice Tovární, která vede k chemickým závodům. Tam bude vybudován odbočovací pruh.