Zároveň doufají, že vše proběhne bez nových vládních omezení, která pořadatelům ztěžují tyto akce pořádat. Nejen v Sokolově věří, že v letních měsících by se mohla tato opatření naopak uvolňovat.

V současné době například platí, že u koncertů či festivalů je kapacita tisíc diváků. V prostoru, kde je přítomno více než 20 osob, musí všichni diváci starší 12 let prokázat prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů anebo aplikaci očkování proti covidu-19. U dětí mladších 18 let a dalších vybraných osob lze k prokázání použít i PCR test starý nejvýše 72 hodin.

"Městský dům kultury akce plánuje a doufáme, že vyjdou. Zároveň musejí diváci počítat s tím, že veškeré akce se uskuteční v souladu s vládním nařízením platným v den konání akce," potvrdil místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.

Chodov upustil od stavby vlastní kotelny. Zároveň zajišťuje dodávky tepla
Chodov upustil od stavby vlastní kotelny. Zároveň zajišťuje dodávky tepla

S ním souhlasí i tým Městský dům kultury (MDK), který akce připravuje. Pořadatele říkají, že předchozí rok nadělil spoustu starostí a nebyl ani pro ně, ani pro kulturu ten nejlepší. Nyní všichni pevně věří, že ten letošní bude přece jen lepší. Zároveň upozorňují, že se letos přeci jen musejí Sokolováci s jednou oblíbenou akcí rozloučit. Tou je Ples města Sokolov, který byl v příznivých letech vždy beznadějně vyprodaný.

Celý kulturní rok odstartuje Pálení čarodějnic. Na své si přijdou vyznavači pohybu na které čekátřeba BMW Sokolovský čtvrt a půl maraton či Školympiáda. Hudební fandové se zase mohou těšit na akci Hurá prázdniny na kterou zamíří známé kapely. a která vyvrcholí soutěží ohňostrojů. Labužníci si jistě nenechají ujít Food festival plný chutného jídla z celého světa. Víno je oblíbeným nápojem nejen bohů, ale zamilovali si ho i obyčejní lidé. Ti si jistě nenechají ujít Sokolovské slavnosti vína.

Společná fotografie.
Hodinové resuscitaci staršího muže, předcházela profesionální první pomoc

"Po kovidové době je důležité si uvědomit, že lidé musí držet při sobě a tak si všechny vztahy můžeme upevnit při akci Sokolov blíž sobě, kde si každý najde to své, od umění přes sport, hudbu až po poznávání. A znovu si připomeneme historii našeho města při Dni hornůků, známého mezi veřejnsotí jako Hornická pouť. Dobrou zprávou je, že po delší odmlce by měl být opět s hornickým průvodem a samozřejmě se spoustou zábavného programu,ů dodává tým pořadatelů ze sokolovského MDK.