Sám se podílel 40 miliony, zbytek byly právě dotace. Sokolov to dokázal i přesto, že u každé z akcí hrozily šibeniční termíny, a tím pádem nedodržení podmínek. Akčnost města ocenili i zástupci ROP.

„Šli jsme do mnoha projektů, které jsou nyní ozdobou města," řekl starosta Sokolova Jan Picka. Jeho kolega, místostarosta Sokolova Karel Jakobec, přiblížil, jaká atmosféra na radnici panovala. „Vzhledem k rychlosti akcí jsme vzbudili na odborech rozhořčení. Poté co zbyly peníze z první výzvy a my šli do dalších projektů, už to nebylo rozhořčení, ale téměř pláč," nastínil Jakobec. Nyní jsou však občanům odměnou například nová sportoviště za 81 milionů.

Dále jsou to mosty přes řeku Ohři a Lobezský potok za 33, městské koupaliště stálo 51 a například parkoviště na Michalu 15 milionů korun. Občané a řidiči se dočkali také úprav nebezpečné křižovatky a dokončila se rekonstrukce městského úřadu včetně zmíněného nového archivu.

„Spolupráce se Sokolovem byla bezproblémová. Jste akční a díky tomu i jedno z nejúspěšnějších měst. Podle ohlasů vám některá města závidí," zhodnotila spolupráci se Sokolovem vedoucí karlovarského územního odboru ROP Severozápad Vlasta Rezková.

Při realizaci projektů však nešlo vždy vše hladce. Například parkoviště na sídlišti a jeho podloží se musely vyvápnit. Nevyšly zátěžové zkoušky, které byly před akcí provedené.
Zásadní problém se vyskytl i u nově vybudovaného skateparku. Zde se muselo dokonce čtyřikrát opakovat výběrové řízení. Občanům a řidičům vadilo zejména prodlužování termínů. To, že se Sokolov proměnil v jedno velké staveniště, prý až tolik ne.

„Stížnosti nebyly. Například o uzavírkách mostů a objízdných trasách jsme občany vždy informovali s předstihem, a nikdo nás tudíž nechtěl pranýřovat," konstatoval Picka.
„Samozřejmě asi jako většina lidí budu chválit nová sportoviště. Co není tolik vidět, jsou například rekonstrukce mostů, ale i jejich opravy by asi jednou město dohnaly a muselo by je platit ze svého," myslí si jeden ze Sokolováků Kamil Magát.

Vyskytly se však i stamilionové projekty, které se nepodařilo za pomoci dotace uskutečnit. „Velice mě mrzí, že se nepodařilo za pomoci dotací opravit Hornický dům. Šlo tam podle poskytovatele dotace o nedovolenou podporu. Kdysi jsme spočítali plány na jeho rekonstrukci na 350 milionů korun. Dnes už to bude možná více," dodal bývalý ředitel Hornického domu a současný starosta Sokolova Jan Picka.