Rada města Sokolova stanovila na svém prvním zasedání maximální ceny dopravy osob městskou hromadnou dopravou. Z usnesení vyplývá, že základní stanovené jízdné zůstává na 14 korunách.

„Cena tedy zůstala ve stejné výši jako minulý rok,“ potvrdil starosta Sokolova Zdeněk Berka. Součástí nařízení jsou i zvýhodněné ceny pro studenty, důchodce, předplatitele měsíčních jízdenek, majitele čipových karet, dárce krve či ceník za přepravovaná zvířata.

Někteří z cestujících si minulý rok stěžovalo na spoje ze Sokolova na Březovou a zpět. jednou z nich byla i Marie Korbelová ze Sokolova. Ta bydlí na sokolovském sídlišti Michal a o víkendech zajíždí zdejší MHD do Brezové. Dříve jela přímo, dnes musí v centru přestoupit, a platí tudíž dvakrát 14 korun. „Jestli to je selhání zaměstnance, který má na starost jízdní rády, tak mu odeberte služební auto a ať jezdí autobusem,” navrhuje Korbelová. Pro takové případy argumentují dopravci přestupní jízdenkou na jeden následující spoj. Má dobu platnosti dvacet minut. Podmínkou však je platba čipovou kartou společnosti Autobusy Karlova Vary, která sokolovskou MHD provozuje.