Sokolovské Koupaliště Michal, známé nejdelším tobogánem ve střední Evropě, se vůbec poprvé otevře veřejnosti i v zimě. Vodní plocha se totiž promění v jedno velké kluziště. Michal tak chce vyzkoušet, zda tak do areálu naláká i v těchto měsících návštěvníky. „Jde o zcela novou aktivitu koupaliště, která vzešla z myšlenky, že podobná možnost v okolí Sokolova není. A pokud vydrží počasí a bude zájem, tak o jarních prázdninách se může jednat o příjemné zpestření pro školáky, ale i širokou veřejnost,“ řekl jednatel Koupaliště Michal Karel Kotous.

První bruslaři mohou podle Kotouse přijít v sobotu a neděli, kdy bude areál zkušebně otevřen. „A to od 13 do 16 hodin. K dispozici bude celá plocha vodní nádrže, přičemž parkování i vstup bude v tyto dny zcela zdarma. Upozorňujeme však na to, že bruslení je na vlastní nebezpečí,“ doplnil Kotous s tím, že po vyhodnocení víkendové návštěvnosti rozhodne koupaliště o dalším případném pokračování veřejného bruslení.

Bruslit se dá i na menších kluzištích na Sokolovsku. Bruslařům se otevřela ledová plocha U Rakety a kluziště v Přilehlé ulici v Horním Slavkově. Zájemci přitom mohou přijít vždy od patnácti hodin.

Včera se také lidé poprvé svezli na novém kluzišti v příhraničních Kraslicích. Tam je o prázdninách, víkendech a svátcích otevřeno od 10 do 22 hodin.