Koupaliště Michal v Sokolově, které je unikátní nejdelším toboganem v České republice, dlouhým 190 metrů, ukončilo včera letošní letní sezónu. Ta je za poslední roky kvůli špatnému počasí jednou z nejhorších. Přišlo o osm tisíc návštěvníků méně než loni.

Moderní koupaliště otevřelo své brány naposledy v sobotu a neděli. Návštěvníky lákalo na dvacetikorunové vstupné a také parkování zdarma. „Návštěvnost se zlepšila alespoň poslední srpnový týden, kdy byly teploty opravdu letní. Bilance ale jinak příznivá není. Tržby jsou o třetinu nižší, než tomu bylo loni,“ sdělil správce sokolovského koupaliště Michal Karel Kotous s tím, že zatímco loni si tam cestu našlo devětadvacet tisíc lidí, letos jich bylo jen jednadvacet tisíc. Mrzí ho, že počasí zmařilo i zajímavé akce, které letos Michal poprvé pořádal. Mezi ty nejatraktivnější podle jeho slov patřila mistrovství ČR v plážovém a vodním fotbale, která přilákala až tisícovku návštěvníků. „Počasí však opět nebylo příznivé. Čekali jsme, že nové akce přilákají ještě více lidí,“ krčí rameny Kotous.

I přes horší sezónu se koupaliště pustí do dalšího zatraktivňování areálu. „Zatímco letos jsme pořádali šest významných sportovních a kulturních akcí, příští rok jejich počet zdvojnásobíme. Nezbývá než doufat, že počasí už nebude tak hrozné a my budeme v provozu mnohem déle,“ doplnil správce. Reagoval na to, že v některých letních týdnech bylo otevřeno kvůli dešti jen několik málo dní.