Most lásky bude letos poprvé i v Sokolově. Zájemci mohou přijít na lávku pro pěší, která vede přes řeku Ohři, mohou zde zavěsit petlice věrnosti a klíč hodit do řeky.


„Jde o první valentýnskou slavnost v Sokolově,“ řekl Tomáš Kábrt z městského domu kultury, který slavnost pořádá. jak upřesnil, zábradlí mostu na návrh místní básnířky Lisy Gaman město upravilo pro partnerské petlice věrnosti. Ty si mohou přítomní donést nebo zakoupit hned u lávky naproti bývalému hotelu Český dům v Sokolově.


„Centrum digitálních tiskových služeb Chameleon nabízí zamilovaným párům pořízení i ozdobení zámků podle přání,“ nastínil Kábrt. Bude zde i řada doprovodných akcí. Na Valentýna od 16 hodin na mostu a v nedalekém evangelickém kostele vystoupí sokolovští divadelníci, sbor Zvonek, mladí místní písničkáři Levoruký Eda, Filip Koryta a Daniel Salcman, hudební skupina Svítá, jazzující učitelé ZUŠ či představitelé města a místních církví.

Na řadě budou i besedy s odborníky a témata zní zajímavě. Romantika v manželství i po letech, Manželství a mnišství nebo Manželství jako psychoterapie světa. Podobných mostů je v Evropě více. A o co jde? Zamilovaní napíší na zámek svá jména, nebo iniciály, zamknou ho na mostě a klíč hodí do vody. Tam je navždy ztracen a nikdo už nemůže dvě zamilované bytosti rozdělit. ⋌