"Město Sokolov, díky tomu že dobře hospodařilo, má šanci tuto krizi v energetice přežít bez nějakých úvěrů. Doufáme, že období krize nebude trvat dlouho. Loňský rok končil přebytkem 51 milionů korun," říká starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Jak upřesnila, rozpočet museli navýšit o 12 milionů korun. "Vyhlídky na podzim jsou ještě horší. Jen pro zajímavost, třeba u plaveckého bazénu budou ztráty vyšší o další 2 miliony korun. u sportovních zařízení o další 3 miliony," uvádí Oulehlová. Co se týká úspor, jsou sokolovské městské objekty zatepleny. "Plochých střech na fotovoltaiku také máme dost, takže o možnostech určitě diskutujeme," dodává místostarosta Sokolova Jan Picka. "Ve školách a hlavně školkách už asi moc šetřit na energiích nelze. U fotovoltaiky zase chybí komponenty. Je to začarovaný kruh," upozorňuje starostka.

"Na osvětlení sahat nebudeme. Nechceme někde zhasínat například ob jednu lampu, aby se tam poté lidé necítili bezpečně. Také kamerový systém poté není tolik účinný. Z celkového počtu asi 2500 lamp ve městě jich už 600 je s LED osvětlením. Výměna čeká i zbytek. Během příštího roku by se to mohlo podařit. Naskytla se momentálně i dotace," konstatuje druhý z místostarostů Ladislav Sedláček.

Osiřelý komín u nádraží je minulostí. Čapí rodinka má mladé.
Osiřelý komín u nádraží je minulostí. Čapí rodinka má mladé