„Máme vítěznou firmu, která mosty opraví za 9,7 milionu bez DPH. Oprava bude trvat od 24. dubna do 21. července 2017. Je potřeba vycházet i z toho, že termíny se musí přizpůsobit výlukám, které se komunikují právě se SŽDC a Českými drahami. Takže půjde o náročnou opravu," řekl starosta Sokolova Jan Picka. Mosty opraví firma COLAS CZ, která pracuje i na obchvatu Sokolova. Město ji vybralo i přesto, že skončila druhá v pořadí a byla zhruba o jeden milion dražší. Starosta vysvětluje důvod, proč se takto rozhodli.

„Vítězná firma byla o milion levnější. Chtěli jsme znát podrobnosti, proč tomu tak je. Ve stanoveném termínu neodpověděli, proto jsme firmu vyřadili," vysvětluje Picka. SŽDC vadí zejména to, že se na mostě v zimě tvoří rampouchy, které padají na trakční vedení a způsobují zkraty. Po provedení revitalizace mostu bude tento sloužit jako bezpečná přístupová cesta z páteřní cyklostezky k jezeru Medard. Využívat ji budou moci pěší a cyklisté. Plně napuštěno má být jezero v roce 2018, kromě koupání bude nabízet i řadu dalších rekreačních aktivit.

Sokolov však nechá zrekonstruovat pouze polovinu Antonínských mostů. Bude to ta, která vede nad železnicí a silnicí ve směru na Citice. Práce by měly začít příští rok. Druhá polovina mostu vede nad řekou Ohře a město ji opraví později.

„My jsme se rozhodli celou tuto polovinu takzvaných Antonínských mostů zrekonstruovat komplexně tak, aby vydržely další desítky let," konstatoval místostarosta Sokolova Karel Jakobec.